fbpx
22 listopada 2021

Konsultacje Instagram

Konsultacje z Instagrama to popularna forma nauki obsługi tej aplikacji. Drugie najpopularniejsze na świecie medium społecznościowe od kilku lat stało się obowiązkowym punktem w planach marketingowych wielu marek. Instagram od dawna „żyje własnym życiem” i dla wielu grup docelowych jest głównym kanałem komunikacji. Z drugiej strony schematy zachowań użytkowników oraz pomysły na posty na Instagramie czasem wcale nie różnią się od tego co np. widzimy na Facebooku. Instagram też rozwija się na bieżąco i wciąż dodaje nowe funkcjonalności. Co rusz pojawiają się nowe (Instagram Reels) i znikają stare (przeglądanie Instagram Stories po lokalizacjach) opcje. Istnieje też wiele mało popularnych możliwości, które są doskonałe z punktu widzenia rozwoju profilu, np. przewodnik na Instagramie. Jak połapać się w tym gąszczu?

konsultacje z instagrama

Jak wyglądają konsultacje na temat Instagrama?

Konsultacje z Instagrama to godzinne spotkania, podczas których poruszam z klientami zagadnienia związane z obecnością marki (także osobistej) na Instagramie. Współpraca ze mną jest bardzo elastyczna, o czym przekonacie się bardzo szybko. To klient decyduje o tym, jak wyglądają konsultacje, niezależnie od tego, czy ich tematem jest Instagram, Facebook czy YouTube. Zazwyczaj proponuję dwa podejścia do tematu: albo klient przychodzi do mnie z konkretnymi pytaniami dotyczącymi interesujących go zagadnień lub problemów z Instagramem, albo ja, na podstawie swojego doświadczenia, oceniam profil Instagram i doradzam, co i jak można poprawić.

Tematy poruszane na konsultacjach z Instagrama:

– jak prowadzić profil na Instagramie
– jak pisać posty na Instagramie
– jak ustawić reklamę na Instagramie
marketing na Instagramie
– jak skierować nowych obserwujących na Instagram
– jak tworzyć Instagram Stories
– jak aktywizować społeczność na Instagramie
Instagram Reels, IGTV i inne formaty
komunikacja na Instagramie a komunikacja na Facebooku
remarketing na Instagramie
łączenie Facebooka z Instagramem
– jak używać naklejek na Instagramie
Oczywiście to tylko kilka tematów, które pojawiają się na moich konsultacjach najczęściej. Tematykę spotkania doradczego na temat Instagrama każdorazowo ustalamy indywidualnie.

Kto korzysta z konsultacji z Instagrama?

Konsultacje Instagram to usługa dla osób, które chcą poznać lepiej tę aplikację i jej funkcje. Z moich usług korzystają korporacje, agencje marketingu online oraz agencje social media, celebryci, osoby prywatne oraz prowadzące działalność gospodarczą, a także fundacje, organizacje pozarządowe, a nawet związki wyznaniowe i kościoły. Na konsultacjach na temat Instagrama nie brakuje też… Instagrammerów. Ale sza! U mnie najważniejszą zasadą poza profesjonalizmem jest dyskrecja.

Konsultacje z Instagrama online

Konsultacje z Instagrama odbywają się, tak jak inne moje konsultacje, w formule zdalnej. W tym celu dostarczam komunikator video. Połączenie za jego pośrednictwem jest szyfrowane, jak w popularnych aplikacjach Signal czy Telegram. W czasie spotkania istnieje możliwość współdzielenia ekranów.

Michał Kropiński – doświadczenie konsultacyjne

Konsultacje z zakresu mediów społecznościowych i marketingu online prowadzę od 2017 roku (od 2014 roku prowadzę szkolenia z social media i marketingu internetowego). Jestem jedną z pierwszych osób, które zaoferowały taką formułę w Polsce. Konsultacje social media to moja odpowiedź na potrzeby klientów, którzy często zmagają się z realnymi problemami, w których rozwiązaniu nie pomagają im ani agencje, ani udział w szkoleniach. Sam, pracując wiele lat w agencjach oraz prowadząc szkolenia na temat promocji w internecie, spotkałem się z wieloma podobnymi przypadkami. Tak powstały Konsultacje Social Media. Od 2017 roku przeprowadziłem ponad 1000 godzin konsultacji. W tej chwili realizuję dziennie nawet do 7 godzinnych konsultacji z Instagrama, Facebooka czy innych social mediów.
Jeśli chcesz umówić się na konsultację związaną z Instagramem, to skontaktuj się ze mną.

umów konsultację z social media