fbpx

Profesjonalne konsultacje z social media

Czym są konsultacje social media?

Takie pytanie zadają mi właściwie wszyscy moi znajomi oraz osoby, które z różnych źródeł dowiadują się o tym projekcie. Postanowiłem rozwiać wątpliwości, a z tego wpisu uczynić swoiste FAQ związane z konsultacjami social media, którymi od jakiegoś czasu się zajmuję. Jeśli zatem trafiasz tu, bo chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jak mogę Ci pomóc, to jesteś w dobrym miejscu. Zobaczmy zatem…

 

Skąd pomysł na konsultacje z zakresu social media?

Odpowiedź jest prosta. Od kiedy wśród moich znajomych i „znajomych, znajomych” rozeszła się wieść, że zawodowo zajmuję się mediami społecznościowymi, dość często odbieram maile czy wiadomości facebookowe związane z doradztwem czy zaopinowaniem jakiegoś pomysłu. Od kumpli z radia studenckiego, przez menadżerów znanych polskich artystów wojujących z działem promocji w wytwórni, po ludzi, których poznałem przy okazji wspólnych projektów.

>>UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ SOCIAL MEDIA<<

Kilka razy zdarzyło się też, że firmy lub osoby prywatne zatrudniały mnie wyłącznie do wymyślenia strategii lub podpowiedzenia, w którą stronę zmierzać z komunikacją i promocją w mediach społecznościowych. Trafiały też do mnie osoby, które przepłacały za reklamę na Facebooku lub miały problemy z odzyskaniem dostępu do swojego fanpage’a. Oczywiście im pomogłem!
W pewnym momencie pomyślałem, że fajnie byłoby wykorzystać moją wiedzę i doświadczenie w tym zakresie i poza działalnością promocyjną online prowadzić też kursy, szkolenia oraz konsultacje z zakresu social media i szeroko pojętego marketingu internetowego.

Dlaczego konsultacje z social media, a nie szkolenie?

Szkolenie większości osób kojarzy się z nudnym powrotem do szkoły i przysypianiem w ostatniej ławce. To często też obowiązek wymagany przez pracodawcę, a jak wiemy nikt nie lubi narzucania mu dodatkowych obowiązków.
Innym problemem jest to, że szkolenia z zakresu social media i marketingu online zazwyczaj poruszają ogólniki i skonstruowane są w taki sposób, żeby trafić głównie do laików.

>>UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ SOCIAL MEDIA<<

Tymczasem moimi klientami są często osoby mające już pewne zaplecze wiedzy lub posiadające doświadczenie biznesowe i mające za sobą kilka kampanii online. To właśnie z myślą o nich zajmuję się konsultacjami z zakresu mediów społecznościowych i marketingu w internecie!
Konsultacje social media nie tylko pozwalają odpowiedzieć na zestaw pytań, ale też dają szansę do pracy „na żywym organizmie” (tak dokładnie określiła to jedna z moich kursantek), a zamawiającego nie pozostawiają z rodzącymi się w głowie pytaniami, tylko dzięki swojej otwartej formie, pozwalają na zakup dodatkowych godzin i kontynuację nauki.

Jak wyglądają konsultacje z social media lub marketingu online?

Nie jestem zwolennikiem trzymania się schematów, bo uważam, że to właśnie one najczęściej zabijają kreatywność. Dlatego konsultacje z zakresu social media, na które się umówimy, mogą przybrać dowolną formę. Możemy spotkać się w biurze lub w kawiarni, przeprowadzić konsultacje zdalne przez Skype lub z wykorzystaniem TeamViewer, a także umówić na serię spotkań lub rozmów. Możemy spotkać się indywidualnie lub z całym zespołem, żeby pochylić się nad jednym tematem, albo nad serią zagadnień. Możemy również przeprowadzić audyt social media i wykonać na jego podstawie plan pracy czy przygotować strategię naprawczą działań firmy w internecie.

Dla kogo przeznaczone są konsultacje z zakresu social media i marketingu online?

Dla każdego, kto w bliższej lub dalszej przyszłości chce wykorzystać Internet oraz narzędzia, jakie on oferuje, do przeprowadzenia kampanii promocyjnej lub informacyjnej na dowolny temat. W swojej karierze pracowałem z firmami działającymi w modelu B2C i B2B, instytucjami publicznymi oraz osobami prywatnymi.
Co więcej, prowadziłem też warsztaty dla uczniów (gimnazjum, liceum, technikum, szkoła zawodowa) oraz nauczycieli, którzy z marketingiem nie mają wiele wspólnego, ale interesowało ich gdzie i w jaki sposób ich podopieczni spędzają czas wolny od zajęć szkolnych oraz jakie zagrożenia czyhają na młodzież w internecie.

Jak umówić się na konsultację social media i marketingu online?

W prosty sposób. Wystarczy napisać do mnie maila, najlepiej podając swój numer telefonu – oddzwaniam tego samego dnia (spokojnie, nie będę przeszkadzać w czasie wolnym, z klientami kontaktuję się w godzinach 9-17) lub następnego dnia roboczego!

Potrzebujesz pomocy innego typu? Chcesz zorganizować szkolenie z zakresu mediów społecznościowych, marketingu online lub tworzenia contentu? A może chcesz, żebym zrealizował dla Ciebie kampanię online? Odezwij się do mnie i umów na konsultacje z social media!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *