fbpx

Strategia social media to zestaw wytycznych oraz założeń, które mają być przyjęte podczas realizowania akcji reklamowej lub promocyjnej. Taki zestaw to dokument lub dokumenty, które nawet największemu laikowi pozwolą zorientować się w tym, co i jakimi sposobami chcecie osiągnąć dzięki kampanii.media społecznościowe strategia

Tworzenie strategii social media

Tworzeniem strategii social media zajmujemy się od wielu lat i właściwie przy każdej akcji, którą prowadzimy z klientami. Nie zawsze przybiera ona spektakularne rozmiary, bo niektóre działania tego nie wymagają. Czasem jednak strategia stworzona przez nasz zespół wykorzystywana jest przez inne agencje lub firmy, które na podstawie naszych prac określają swoje wymagania w ramach przetargów czy konkursów.

Co zawiera strategia social media?

Prawidłowo przygotowana strategia social media powinna zawierać:
cele, jakie chcemy osiągnąć,
kanały, z których będziemy korzystać,
sposób komunikacji, w tym tone of voice,
– budżety i harmonogramy,
– lejek sprzedażowy,
– pomysł na remarketing,
– moodboard, storyboard oraz wszelkie inspiracje dla grafików czy twórców video.

Strategia social media – doświadczenie

Często wykonujemy zaledwie część z wymiecionych powyżej działań. Jeśli potrzebujecie zamówić u nas pojedynczy dokument, to także służymy pomocą. Nasza usługa została stworzona tak, żeby była w 100% elastyczna i dopasowana do potrzeb klienta. Jeśli nie umiecie sami przygotować całości strategii lub po prostu potrzebujecie zaledwie jednego z jej elementów, to odezwijcie się do nas.

Dostaniecie od nas nie tylko gotowy dokument, w którym będzie strategia, ale także wiedzę zgromadzoną podczas kilkunastu lat pracy przy projektach z zakresu mediów społecznościowych i marketingu online. Pracowaliśmy dla firm, instytucji, klientów indywidualnych i fundacji. Tworzyliśmy strategie social media dla branży prawnej, kulturalnej, turystycznej i hotelarskiej, sportowej, spożywczej, gastronomicznej czy beauty i modowej.

Potrzebujesz strategii dla swojego projektu? Interesuje Cię stworzenie jednego ze strategicznych dokumentów? A może chcesz nauczyć się tworzenia strategii social media pod okiem eksperta? Napisz do nas! Pomożemy.

kontakt social media

Konsultacje Social Media - elastyczny marketing online EST. 2017