fbpx
14 maja 2024

Usługi social media

Interesują Was profesjonalne usługi social media? Jesteście w dobrym miejscu! Świat mediów społecznościowych rozwija się z dnia na dzień. Trendy, które trzeba obserwować, okresowe problemy techniczne (choćby ostatnie zamieszanie z hybrydowym kontem reklamowym czy portfolio firmowym na FB), zmieniający się algorytm Instagrama, zabezpieczenie kont social media czy SEO na LinkedIn – to wszystko potrafi przytłoczyć nawet najwytrwalszych. Przewidując, w jaką stronę mogą rozwijać się internet i rynek marketingu online, w 2017 roku stworzyliśmy projekt konsultacji social media. Wielu klientów nie wie, że poza konsultacjami realizujemy też inne usługi social media. Jako eksperci nie tylko doradzamy, ale też działamy. Skutecznie pomagamy firmom, instytucjom, fundacjom i osobom prywatnym w ich codziennych problemach z marketingiem online. Poniżej znajdziecie zaledwie część usług, które świadczymy. Jeśli Wasz problem czy interesująca Was usługa nie znajdują się na liście, napiszcie do nas. Postaramy się zaproponować optymalne rozwiązanie.

usługi social media dla firm

Konsultacje z social media

Naszym podstawowym zajęciem są konsultacje. Te najpopularniejsze to oczywiście te związane z mediami społecznościowymi. Potrzebowalibyśmy tekstu kilka razy dłuższego niż ten znajdujący się w tym artykule, żeby wymienić wszystkie zagadnienia poruszane podczas spotkań z naszymi klientami. W końcu każdy klient i każdy przypadek są inne. Nasze hasło to „elastyczny marketing online” i takie właśnie są nasze konsultacje: elastyczne. Wy pytacie lub określacie problem (oczywiście może to za Was zrobić nasz ekspert), a my doradzamy i szukamy optymalnych rozwiązań. Świadczymy usługi doradztwa z zakresu Instagrama, Facebooka, LinkedIn, TikToka, YouTube oraz innych mniej znanych platform. Od tworzenia contentu, przez reklamy, po problemy techniczne i zaawansowane ustawienia.

Konsultacje z online marketingu

W swojej pracy nie ograniczamy się jednak wyłącznie do mediów społecznościowych. Wiedzą o tym wszystkie osoby, które umawiają się do nas na konsultacje. Na spotkaniach równie chętnie rozmawiamy o algorytmie Instagrama, jak o mailingach, newsletterach, obsłudze WordPress, tworzeniu kampanii Google Ads, podstawach SEO czy generowaniu leadów. Doradzamy też osobom zaczynającym biznes w Internecie, pomagając wybrać nazwę dla biznesu czy wykonawcę strony internetowej. Dzięki spotkaniu z naszymi ekspertami wielu z klientów oszczędziło pieniądze, które mogłoby wydać na źle dobrane usługi, oraz czas, który trzeba poświęcić na research.

Korepetycje z social media

Osoby zainteresowane bardziej systematyczną nauką chętnie korzystają z korepetycji z social media. W takiej formule spotykamy się po prostu częściej i pracujemy nad większymi projektami i bardzo dokładnie omawiamy poszczególne zagadnienia. Dobrym przykładem jest rozpoczęcie sprzedaży w e-commerce lub internetowa promocja targów, które są projektami długofalowymi. W tym wypadku osoba korzystająca z korepetycji z mediów społecznościowych może liczyć na stały przypływ wiedzy i szlifowanie konkretnych umiejętności.

Kursy social media

Osoby zainteresowane dogłębnym i systematycznym poznawaniem konkretnego zagadnienia zapraszamy na kursy social media. Każdorazowo przygotowujemy indywidualny projekt kursu, tak by lepiej dopasować go do potrzeb uczestnika lub uczestników. Dysponujemy także gotowym programem ramowym, z którego sami możecie skonfigurować interesujący Was zestaw tematów.

Nauka robienia reklam na Facebooku i Instagramie

Jednym z popularniejszych zagadnień na naszych kursach i konsultacjach jest nauka robienia reklam na Instagramie i Facebooku. Niezależnie od tego, jaką formułę spotkań wybierzecie, możecie liczyć na poznanie całego ekosystemu reklamowego META. Od rodzajów reklam i celów, przez tworzenie grup odbiorców, po tajemnice budżetowania. Oczywiście każdorazowo możecie liczyć tylko na najświeższe i najbardziej aktualne informacje. Zawsze omawiamy też najświeższe trendy w reklamach social media.

Nauka robienia reklam w Google

Reklama w sieci wyszukiwania, Performance Max czy sponsorowanie filmów na YouTube – jeśli coś Wam to mówi, to znaczy, że interesują Was reklamy w sieci Google. Równie popularną usługą w naszej ofercie jest nauka tworzenia reklam Google. Nie wiecie, czym są konwersja, Google Tag Manager czy Marketplace? Nauczymy Was tego podczas konsultacji z przygotowania reklam Google!

Nauka pisania postów

Czym dobre reklamy byłyby niczym bez treści? To właśnie pisanie dobrych tekstów reklamowych jest jedną z podstaw stworzenia skutecznej kampanii. I mamy tu na myśli zarówno reklamy w Google, na Facebooku, Instagramie, LinkedIn czy w sieci Microsoft. Jeśli chcecie nauczyć się pisać skuteczne teksty reklamowe, które sprzedają lub spełniają inną rolę, to my Wam w tym pomożemy!

Nauka obsługi WordPress

WordPress to najpopularniejszy CMS na świecie. Dlatego w naszej ofercie znalazło się także miejsce dla niego. Nauczymy Was lub Waszych pracowników obsługi WordPress. Od wstawiania i edytowania wpisów i podstron, przez optymalizację WordPress pod SEO, po bardziej skomplikowane działania, takie jak na przykład zarządzanie wtyczkami, aktualizowanie WordPress czy wykonywanie kopii zapasowej strony.

Szkolenia z social media i marketingu online

Nie ograniczamy się do indywidualnego doradztwa z social media. Pracujemy także z grupami, dla których organizujemy szkolenia z mediów społecznościowych. Każdorazowo dokładnie omawiamy tematykę z zamawiającym, ale tutaj także służymy gotowym programem ramowym, z którego z powodzeniem skorzystało wielu naszych klientów. Szkoliliśmy m.in. Natwest Polska, Fundację Viva, AquaelZoo czy redakcję Tygodnika Siedleckiego.

Usługi social media na start biznesu w internecie

Jeśli jesteście osobami, które dopiero zaczynają swoją przygodę z biznesem online, to możliwe, że macie wiele pytań i wątpliwości. Z rozmów z klientami oraz codziennej pracy wiemy, że decyzje podejmowane na początku biznesu mogą zaważyć na jego powodzeniu w kluczowych momentach. Dlatego pomagamy także osobom kompletnie początkującym, które dopiero rozpoczynają swoją drogę związaną z biznesem w internecie.

Stworzenie fanpage i prawidłowa konfiguracja konta firmowego META

Jeśli chcecie, żeby Wasze konto było prawidło skonfigurowane, a fanpage założony tak, jak wymaga tego regulamin META, to też możemy Wam pomóc! Usługa założenia fanpage i konta biznesowego META jest bardzo popularna. Mniej zorientowanym w środowisku Facebooka pozwala na uniknięcie ewentualnych problemów związanych z blokadami konta tuż po jego założeniu.

Usługa pisania postów social media

Jak fanpage, to oczywiście muszą być posty. Jeśli macie problem z pisaniem chwytliwych postów, to zrobimy to za Was. Możecie zamówić u nas zaledwie jeden post, możecie cały zestaw. Każdorazowo dostaniecie tekst sprawdzony przez profesjonalną korektorkę i redaktorkę. Dodatkowo możecie nam zlecić przygotowywanie harmonogramu publikacji postów.

Usługa pisania artykułów blogowych

Możecie nam także zlecić dłuższe formy, np. napisanie artykułu na bloga firmowego. Artykuł przygotujemy z uwzględnieniem wymogów SEO. Zaproponujemy temat oraz słowa kluczowe. Jeśli potrzebujecie artykułu do druku czy tekstu do newslettera lub mailingu, to także możecie na nas liczyć. W tym wypadku również każdy tekst przed publikacją sprawdzany jest przez profesjonalną korektorkę i redaktorkę.

Stworzenie strategii social media

Stworzenie strategii to jedna z naszych ulubionych usług social media. Od analizy celów i potrzeb, przez wyznaczenie ścieżki ich realizacji i analizę działań konkurencji, po dobór kanałów i propozycję budżetów, jakie powinniście przeznaczyć na reklamy. Jeśli chcecie, żebyśmy przygotowali taką strategię dla Waszej firmy, instytucji lub NGO, to możecie na nas liczyć. Tworzenie dokumentu poprzedzamy wywiadem na temat firmy i jej obszarów działalności. W samej strategii znajdują się podstawowe wytyczne i wskazówki do działań w konkretnym okresie. Od sugestii dotyczących komunikacji, przez dobór grupy docelowej, po targetowanie i budżetowanie reklam. Zawsze podpowiadamy także, jakich najnowszych rozwiązań, które dopiero miały premierę, możecie użyć, żeby zaskoczyć klientów i zwiększyć tym samym efekt sprzedażowy!

Audyt social media

Trochę inny, ale równie obszerny, dokument dostaniecie, jeśli zamówicie audyt social media. Dokument audytowy dokładnie omówi aktualną sytuację firmy w internecie (także w stosunku do konkurencji) . Za każdym razem skupiamy się jednak bardziej nie na słabych stronach, a na możliwościach rozwoju. Plan naprawczy marketingu online ma być w końcu pierwszym krokiem do zmiany na lepsze! Tak jak w przypadku strategii obecności w mediach społecznościowych, także tutaj zaproponujemy Wam konkretne działania, które powinniście wdrożyć – samodzielnie lub z pomocą ekspertów.

Techniczne usługi social media

Naturalnie świadczymy też pomoc techniczną social media. Ciężko jest zdefiniować wszystkie obszary, w których pomagamy, bo jest ich bardzo dużo. Od integracji i konfiguracji Hubspot, przez uwierzytelnianie i weryfikację firmy w META, po pomoc z różnego rodzaju blokadami. Dlatego tutaj wymieniamy zaledwie najpopularniejsze usługi social media związane z pomocą techniczną. Jeśli macie nietypowy problem, który nie jest wymieniony na tej liście, po prostu odezwijcie się do nas. Nawet jeśli nie będziemy Wam w stanie pomóc, to postaramy się wyposażyć Was w wiedzę niezbędną do dalszego rozwiązania danego problemu.

Instalowanie piksela META pomoc

Gdybyśmy prowadzili statystyki najpopularniejszych usług social media, to pomoc z pikselem Facebooka znalazłaby się całkiem wysoko. Wielu klientów w ogóle nie rozumie idei piksela oraz remarketingu, który on umożliwia. Dlatego poza instalowaniem kodu w witrynie tłumaczymy sens tych działań. Od tworzenia grup odbiorców reklam na podstawie odwiedzin strony internetowej, po ustalanie ścieżki sprzedażowej i przygotowanie zdarzeń standardowych oraz niestandardowych. Konfigurujemy także wszystko, co niezbędne do tego, by piksel przyniósł Wam korzyści sprzedażowe, a nie był tylko kolejnym kawałkiem kodu wWaszej strony internetowej.

Konfiguracja piksela i ustawienie konwersji META

Pomagamy klientom nie tylko z instalacją piksela, ale także jego konfiguracją. Tworzymy zdarzenia standardowe i niestandardowe w menadżerze zdarzeń. Sprawdzamy prawidłowość konwersji oraz konfigurujemy niestandardowe grupy docelowe. Te możecie od niedawna wykorzystać, jako „wzornik” dla reklam Advantage +. Od kwietnia tego roku META pozwalają na określenie na poziomie konta reklamowego segmentów odbiorców z podziałem na „aktywnych odbiorców”, czyli osoby, które zetknęły się z firmą, ale nie dokonały zakupów, oraz „aktualnych klientów”. Te parametry pozwalają reklamie AI na jeszcze dokładniejsze targetowanie i docieranie do potencjalnie konwertujących kont.

Pomoc z Google Tag Manager

Google Tag Manager to narzędzie, które pozwala na skumulowanie w jednym miejscu wszystkich kodów niezbędnych do sprzedażowego działania Waszej witryny. Tworząc oddzielne kontenery i foldery możecie wgrać tam Piksel Facebooka, LinkedIn Insight Tag, kody niezbędne do ustawienia konwersji Google, a także zdarzenia związane z wymaganym od niedawna przez przepisy Consent Mode, który możecie obsłużyć za darmo np. przy użyciu Cookiebot. Zawsze pracujemy na Waszym koncie Google (transparentność to nasza podstawowa zasada), a poza pomocą z konfiguracją Google Tag Managera doradzamy także, jak ustawić konwersję dla Google ADS, Google Analytics czy META.

Montowanie rolek i przygotowanie contentu

Nasze usługi social media to nie tylko konsultacje i pomoc techniczna. Jeśli macie „surowe” zdjęcia lub video, których chcielibyście użyć w swoich postach lub reklamach social media, to pomożemy Wam zamienić je w profesjonalny content. Skupiamy się głównie na etapie doradztwa oraz selekcji materiałów pod kątem wykorzystania ich w konkretnych kanałach i do konkretnych celów. Jeśli potrzebujecie zamienić swoje zdjęcia lub filmy w profesjonalne grafiki lub Reelsy, to współpracujący z nami specjalista zamieni je w Fajny content!

Na liście nie ma usługi social media, która Cię interesuje? Nie jesteśmy niestety w stanie przewidzieć wszystkich problemów, jakie napotykają nasi klienci. Napisz do nas, doradzimy, podpowiemy, pomyślimy. A jeśli nie będziemy w stanie pomóc, to podpowiemy gdzie możesz szukać pomocy!

kontakt social media