fbpx

To mógłby być post sponsorowany, gdyby nie to, że sam skorzystałem z usługi swojego klienta, za którą z satysfakcją płacę. Ale mój wybór poprzedziły godziny spotkań na platformach wideo i testów różnego oprogramowania od wielu dostawców. Zacznijmy jednak od początku. Jak pewnie wiecie, pracuję z bardzo dużą liczbą klientów. Miesięcznie obsługuję nawet 50-60 firm i osób prywatnych z całej Polski i zagranicy. Z większością z nich komunikuję się poprzez komunikatory online. Pozwoliło mi to na przetestowanie wielu dostępnych na rynku programów do wideokonferencji. W dzisiejszym wpisie opowiem Wam o tym, jakie wady i zalety mają konkretne programy do wideorozmów oraz jaka jest według mnie najlepsza platforma do wideokonferencji.

programy do wideo rozmów ranking

Google Meet

Google jest liderem, jeśli chodzi o wszelkie nowoczesne rozwiązania. Także program Google Meet wydaje się być jedną z najlepszych platform do rozmów wideo. Rozpoczęcie rozmowy wideo i zaproszenie użytkowników zajmuje kilkanaście sekund. Minusem okazuje się jednak to, że wiele osób wciąż nie ma konta Google. A zalogowanie się na nie jest konieczne do pełnego korzystania z Google Meet. Tworzy to problemy na etapie konfiguracji wideokonferencji. Z drugiej strony program jest w stu procentach darmowy! Ciekawostka – z Google Meet korzystają nauczyciele podczas nauczania zdalnego.

Zoom

Zoom to jeden z największych wygranych czasów pandemii. Program przed 2020 rokiem znany był tylko grupie zajawkowiczów i profesjonalistów. Po dwóch latach od pierwszego lockdownu Zoom jest synonimem rozmów wideo. „Zróbmy na ten temat Zooma” – słyszał pewnie każdy. To niewątpliwie wielki sukces promocyjny tej marki. Zoom doskonale sprawdza się przy konferencjach i np. tłumaczeniach ustnych online. Wiem, bo współpracuję z osobą, która takich konferencji przeprowadziła dziesiątki. To właśnie ona szkoli moich klientów z obsługi programu Zoom.
Ja sam jednak nie podzielam wszystkich zachwytów. Zoom, w przeciwieństwie do Google Meet, nie wydaje mi się w intuicyjny. Dochodzą do tego ograniczenia w wersji darmowej, takie jak potrzeba przekazywania uprawnień gospodarza w celu prezentacji ekranu czy ograniczenia czasowe przy rozmowach, w których bierze udział powyżej 2 osób (wtedy na Zoom porozmawiacie tylko 40 minut).

Microsoft Teams

Microsoft Teams to ulubiony program moich korporacyjnych klientów. Sprzedawany razem z pakietem narzędzi od Microsoft, Teams jest prawie niezawodnym narzędziem. Jak to u Microsoftu bywa, ciężko szukać minusów. Jestem fanem programów od Billa Gatesa, ale akurat do Teams mam małe zarzuty, jeśli chodzi o jakość połączenia. Może to kwestia tego, że zazwyczaj rozmawiam przez Microsoft Teams z klientami korporacyjnymi. A wiadomo, jak to bywa z przepustowością łącza w dużych organizacjach.

TeamViewer i Any Desk

Programy Team Viewer i Any Desk są programami, o których używanie często proszą mnie klienci w czasie konsultacji technicznych. Niestety zawsze odmawiam. Programy te nie są zbyt bezpieczne. Oczywistym plusem wydaje się być oczywiście możliwość zdalnego sterowania ekranem. Jednak brak dobrego szyfrowania właściwie zabija sens jej używania. Wielokrotnie słyszałem o przypadkach, w których właśnie podczas korzystania z opcji zdalnego sterowania TeamViewer hakerzy dokonywali włamania na komputery uczestników rozmowy.

Universe Meeting Space

Universe Meeting Space to program, któremu przyglądałem się od dawna. Dostarcza go mój klient, firma FirstCom Europe. Universe to program dla wtajemniczonych. Nie znajdziecie go w branżowych zestawieniach, a szkoda. Z tej platformy korzystają głównie klienci marki Universe (firma dostarcza także narzędzia do central wirtualnych i tzw. Softphone). Ja zdecydowałem się na zakup licencji (płacę tylko ja, nie moi klienci) ze względu na prostotę programu. Do jego obsługi nie trzeba instalować żadnych aplikacji (Universe działa w przeglądarce), a program dzielnie współpracuje ze wszystkimi aktualizowanymi na bieżąco systemami operacyjnymi. Drugim plusem jest dwustronne szyfrowanie rozmowy, co jest szczególnie ważne podczas konsultacji, gdzie omawiamy np. strategie social media firm. Pamiętajcie, że przy realizacji każdej mojej usługi gwarantuję dyskrecję i bezpieczeństwo danych klienta!
Ja już podjąłem decyzję o tym, jaki jest najlepszy program do wideokonferencji. Każdy ma pewnie swoje preferencje i obserwacje. Zależało mi na tym, żeby godziny spędzone przed komputerem z klientami (czasem mam nawet 6-8 konsultacji dziennie) oraz moje obserwacje na temat platform wideo przydały się komuś więcej. Jeśli szukacie najlepszej platformy wideo i macie jakieś wątpliwości, to odezwijcie się do mnie, z pewnością coś doradzę.


Michał Kropiński

Dzień dobry, ja tutaj jestem kierownikiem :) Ten i pozostałe artykuły napisałem sam, na podstawie prawdziwych przypadków, z którymi spotkałem się w pracy z moimi klientami. Jeśli chcesz zdobyć więcej wiedzy na temat poruszony w artykule, chcesz umówić konsultację lub potrzebujesz pomocy - napisz do mnie

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultacje Social Media - elastyczny marketing online EST. 2017