fbpx

Nauka social media i marketingu online

Gdzie nauczyć się obsługi social media? Jak nauczyć się marketingu online? To pytania, które stawiają sobie nie tylko osoby marzące o pracy w branży promocji online, ale coraz częściej także właściciele firm czy pracownicy działów marketingu w korporacjach. Na rynku znaleźć można wiele kursów social media czy szkoleń z online marketingu. Ich autorzy rywalizują ze sobą coraz bardziej zaciekle. Problem w tym, że zarówno autorzy kursów o marketingu sieciowym, jak i osoby prowadzące szkolenia z mediów społecznościowych zapominają o jednym. Marketingu internetowego nie da się nauczyć w prosty i szybki sposób. To proces równie skomplikowany i czasochłonny co nauka języka. Od uczącego wymaga on nie tylko poznania podstaw, ale także bieżących trendów, które w pędzącym internetowym świecie zmieniają się codziennie. Dodatkowo promocja w internecie wymaga multidyscyplinarnej wiedzy, która rozciąga się od kulturoznawstwa i copywritingu po informatykę. Jak nauczyć się marketingu online lub social media skutecznie? Mam na to kilka pomysłów!

nauczyciel social media

Korepetycje social media

Pierwszym z nich są korepetycje z social media. Z tej formuły korzystają osoby o różnym poziomie wiedzy oraz zaawansowania. Moimi klientami są zarówno dwudziestolatkowie, którym marzy się kariera freelancera social media, jak i osoby po sześćdziesiątce, które media społecznościowe wykorzystać chcą do promocji swoich biznesów. Korepetycje z social media to cykliczne spotkania, których poziom każdorazowo dostosowuję do wiedzy i umiejętności moich klientów. Jak na prawdziwych korepetycjach, także u mnie możecie liczyć na stuprocentową dyskrecję oraz nie tylko na naukę obsługi social media, ale także na wspólne rozwiązywanie zadań! Dzięki temu podczas spotkań nie słuchacie nudnych wywodów tylko od razu pracujecie na swoich przykładach. Chcecie zrealizować pierwszą kampanię na Facebooku lub napisać posty na fanpage? A może chcecie nauczyć się, jak zainstalować piksel Facebooka lub promować posty na Instagramie? Podczas korepetycji z social media nie tylko dowiecie się, jak to zrobić, tylko po prostu zrobicie to pod moim okiem!
W czasie korepetycji z social media nauczycie się pracy nie tylko na takich portalach jak Facebook czy Instagram. Na swoich spotkaniach omawiam z klientami także takie platformy jak Twitter, YouTube, TikTok, Goodreads, Spotify czy Lubimy Czytać.

Korepetycje z marketingu online

Podobnie wyglądają korepetycje z marketingu online. Choć sam promuję się jak spec od social media, to od wielu lat zajmuję się szeroko pojętym marketingiem cyfrowym oraz jego nauczaniem. Korepetycje z marketingu online przeznaczone są dla osób, które chcą nauczyć się:

– jak przygotować skuteczny mailing,
– jak obsługiwać WordPressa,
– jak pisać bloga,
– jak tworzyć dobry content,
– jak pozycjonować stronę internetową,
– jak przygotować informację prasową,
– jak stworzyć reklamę w systemie Google Ads.

Konsultacje social media

Dla osób, które mają już pewną wiedzę, albo po prostu chcą bliżej poznać konkretne jedno zagadnienie przygotowałem formułę, którą nazywam konsultacjami z social media. Korzystają z niej bardzo chętnie osoby odpowiedzialne za marketing w dużych firmach, a nawet agencje social media, które potrzebują czasem wsparcia osoby o wiele bardziej doświadczonej w temacie. Wszystkim moim klientom gwarantuję oczywiście stuprocentową dyskrecję! A jeśli chodzi o tematykę spotkań konsultacyjnych z mediów społecznościowych, to… zależy ona tylko od Was. Ja nie boję się żadnych tematów, a wieloletnie doświadczenie (social media zajmuję się już od 12 lat) i praca z kilkudziesięcioma klientami miesięcznie sprawia, że jestem na bieżąco i czuję się swobodnie właściwie w większości tematów, których moglibyście chcieć nauczyć się z zakresu social media. Niestraszne są mi też różne branże. Doradzałem zarówno dużym korporacjom, organizacjom pozarządowym, celebrytom, ale też właścicielom jednoosobowych działalności z tak odległych od siebie branży, jak gastronomia czy kamieniarstwo. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tej formuły nauki obsługi mediów społecznościowych, to zerknijcie do artykułu, w którym pisałem o tym, jak wyglądają konsultacje z social media. Wiele osób, które już skorzystały z moich usług mówi, że to najbardziej elastyczna metoda nauki social media dostępna na rynku.

Konsultacje z marketingu online

Social media to jednak niejedyne pole, w którym udzielam konsultacji. Bardzo często klienci proszą mnie o rozszerzenie tematyki o szeroko pojęty marketing online. Dzieje się to naturalnie, w końcu promocji w internecie nie prowadzimy wyłącznie w mediach społecznościowych. Wiele zagadnień czy problemów pojawia się na bieżąco i wynika naturalnie w toku pracy nad promocją firmy w internecie. Np. podczas wdrażania remarketingu na Facebooku okazuje się, że na stronie internetowej konieczne są do zmiany związane z SEO lub jej wyświetlaniem w social media. Nauka pisania bloga to tak naprawdę doskonały pretekst, żeby podszkolić się w pisaniu postów na Instagramie. Przykłady można mnożyć, a ja jestem gotów pomóc w nawet najbardziej szalonych i nietypowych projektach. Dlatego osoby zainteresowane nauką marketingu online zapraszam również na moje konsultacje z tego zakresu. W tym wypadku również pracujemy tylko na żywych przykładach, a w trakcie konsultacji z marketingu online możecie częściowo przygotować się do swoich kampanii lub innych działań promocyjnych w internecie.

Nauczyciel social media

Jeśli chcesz nauczyć się obsługi social media czy promowania się w internecie, marzysz o tym, żeby zostać ekspertem od marketingu online, to moje konsultacje i korepetycje są dla Ciebie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *