fbpx

Chcesz nauczyć się prowadzić fanpage, ale nie wiesz od czego zacząć?

Każdy zawsze od czegoś zaczynał i nawet administratorzy największych stron na świecie musieli kiedyś stworzyć swój pierwszy wpis na Facebooku czy Instagramie. Zastanawiasz się zatem gdzie i jak nauczyć się prowadzić fanpage? Cóż, szkoły nie polecę, bo w czasach kiedy ja zaczynałem przygodę z social media w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego ciężko było znaleźć publikacje pod hasłem „social media”. Mam jednak kilka rad i pomysłów, które pomogą w nauce prowadzenia fanpage!

jak nauczyć się prowadzić fanpage na facebooku

Po co mieć fanpage?

Naukę prowadzenia fanpage warto rozpocząć od odpowiedzenia sobie na pytanie: „Po co mi jest fanpage?”. Pozwoli to podjąć kolejne kroki, a wraz z nimi obrać odpowiednią strategię czy podjąć konkretne decyzje.
Kompletnie inne zasady należy stosować do fanpage’a prowadzonego hobbystycznie, do strony na Facebooku, która ma być naszym źródłem zarobku, a jeszcze inne do takiej, która ma budować ekspercki wizerunek nas czy marki.

>>DOWIEDZ SIĘ JAK PROWADZIĆ FANPAGE<<

Warto poświęcić chwilę więcej nad przemyśleniem tego tematu, bo pierwszy post, do którego stworzenia zawsze bardzo swędzi ręka, nie ucieknie, a zła decyzja z początku może skutkować przykrymi konsekwencjami w przyszłości (zgłaszały się do mnie osoby, które fale hejterów musiały odpierać po… 4 opublikowanych postach!).

Ściąganie jest nieładne?

No jest, ale kto nie ma na sumieniu takiego grzechu? Poza tym mój kumpel (pozdrawiam Wojtka), świetny nauczyciel języka niemieckiego, twardo twierdzi, że to właśnie ściąganie i podglądanie to jedna z najlepszych metod nauki.
Zatem swoje działania w social media warto rozpocząć od sprawdzenia „co w trawie piszczy” i podejrzenia, jak działają znajomi czy inne marki z branży lub segmentu, który nas interesuje. Zresztą, każda poważna agencja czy firma działająca nie tylko w social media, zaczyna od ustalenia swojego benchmarku, czyli „wzornika”, do którego porównywać będzie swoje działania.

Książki i podręczniki do social media

Książki – to z nich uczymy się w szkole. Dlatego nie dziwię się, że kursanci i osoby, z którymi mam spotkania, pytają mnie, czy są książki lub podręczniki do social media. Owszem, na rynku pojawia się ich całkiem sporo (w tym coraz więcej polskich autorów), jednak mam wrażenie, że większość z tych, które wpadły mi w ręce, opiera się na schemacie „już za moment dowiesz się jak…”. Wiecie o co chodzi, prawda?

>>DOWIEDZ SIĘ JAK PROWADZIĆ FANPAGE<<

Osobom, które chcą profesjonalnie prowadzić kanały w social media, polecam swoją autorską listę książek z zakresu social media, które pozwoliły mi być jeszcze lepszym w prowadzeniu mediów społecznościowych dla moich klientów.

Konsultacje z social media

Nie byłbym sobą, gdybym nie polecił swoich usług, ale prawda jest taka, że załapanie niektórych schematów lub nauka szczegółów technicznych może zabrać trochę czasu. Czas to pieniądz, więc po co tracić go na samodzielne poszukiwanie skoro pod ręką jest ekspert, który doradzi i nakieruje od razu na najlepsze tory? Tym bardziej, że pracując razem możemy spokojnie skupić się na jednym temacie i pracować od razu na profilach kursanta, co sprawia, że Twoje fanpage mogą być prowadzone przeze mnie w ramach konsultacji! Zapraszam do kontaktu ze mną.

Fanpage i co dalej? Czyli jak promować się poza Facebookiem

Dobre pytanie, prawda? Facebook to najbardziej nośna marka dzisiejszych czasów, ale co z tego skoro jest tylko wycinkiem w gigantycznym ekosystemie internetowym. Blogi, content marketing, Instagram, landingpages, reklamy na Facebooku i Instagramie, a także mailingi. Te wszystkie tematy musisz zgłębić, jeśli chcesz, żeby Twoja przygoda z social media nie zakończyła się na nauce prowadzenia fanpage na Facebooku.


Michał Kropiński

Dzień dobry, ja tutaj jestem kierownikiem :) Ten i pozostałe artykuły napisałem sam, na podstawie prawdziwych przypadków, z którymi spotkałem się w pracy z moimi klientami. Jeśli chcesz zdobyć więcej wiedzy na temat poruszony w artykule, chcesz umówić konsultację lub potrzebujesz pomocy - napisz do mnie

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultacje Social Media - elastyczny marketing online EST. 2017