fbpx

Jak zdobyć więcej fanów na Facebooku?

Każdy chce mieć dużo fanów na Facebooku, pytanie jak ich zdobywać!

Dla wielu marek liczba osób lubiących profil to wyraz prestiżu, a prześcignięcie konkurencji traktowane jest bardzo priorytetowo. Ze swojego doświadczenia wiem, że osoby stojące na czele znanych marek na bieżąco monitorują liczbę fanów na firmowych fanpage. Co więcej, spotkałem się z tym, że w firmie założony był licznik fanów, który wesołym kliknięciem na bieżąco informował o kolejnym nowym lajku na facebookowym profilu marki! Nie ma się zatem czemu dziwić, że nawet najmniejsze firmy liczbę fanów na faceboookowym profilu traktują niezwykle prestiżowo i starają się pozyskać ich jak najwięcej w jak najniższej cenie.

jak zdobyć fanów na facebooku

Metody zdobywania fanów na Facebooku

Ustalmy od razu: jest tylko jedna „legalna”, zgodna z regulaminem Facebooka metoda pozyskiwania fanów dla firmowej strony fanpage. To oczywiście wykupienie reklamy w celu „pozyskiwania nowych fanów”. Wiadomo, że Facebook, dbając o swoje interesy, nastawia się na promowanie metody pozyskiwania fanów, która pozwoli na zwiększenie przychodów marki. Dookoła pojawiło się jednak aż tyle innych metod zdobywania fanów na Facebooku, że warto się im przyjrzeć choćby w ramach anegdoty.

Alternatywne metody pozyskiwania fanów na Facebooku

Na swoich spotkaniach z klientami nie raz spotykałem się z komentarzem: „A kolega z innej firmy mówił, że oni kupili fanów”. Racja! Jeszcze jakiś czas temu zakup fanów na Allegro nie stanowił żadnego problemu. Wystarczyło kilka klików, kwota 50 PLN i firma oferująca takie „usługi” zobowiązywała się do nakręcenia liczby fanów na fanpage o ustaloną jednostkę. Wynikało z tego jednak kilka problemów. Pierwszy z nich to taki, że kilkadziesiąt procent osób oferujących taką usługę najzwyczajniej w świecie okazywało się oszustami, a obiecane polubienia czasami pokazywały się na stronie na kilka godzin, a czasami nawet wcale!

>>POZNAJ LEGALNE SPOSOBY POZYSKIWANIA LIKE’ÓW NA FACEBOOKU<<

Drugą kwestią, na którą warto zwrócić uwagę odnośnie kupowania fanów na Facebooku, jest to, że kupując taką „usługę” kupujemy tak naprawdę tylko podkręcenie licznika. Z fanów takich pożytku nie ma. Co więcej bardzo często wśród nowych polubień pojawiają się nie osoby z grupy docelowej tylko profile pochodzące z Afryki lub Azji! To właśnie środkowa Azja od Pakistanu, przez subkontynent indyjski, po Bangladesz jest mistrzem w tej dziedzinie. I nie łudźcie się, że robione jest to bardzo finezyjną metodą. Wprost przeciwnie, tego typu działania to absolutna taśma produkcyjna polegająca na przeklikiwaniu pomiędzy profilami. Zobaczcie jak to wygląda

Samodzielne sposoby pozyskiwania fanów na Facebooku

Skoro nie kampania na polubienia i nie kupowanie fanów na Facebooku, to co? Jednym z popularniejszych sposobów jest organizowanie akcji promocyjnych lub konkursów. Polecam tę metodę, ale należy pamiętać o tym, żeby w przypadku organizowania konkursów na Facebooku stosować się do regulaminu portalu oraz do przepisów prawa. Na temat prawidłowego organizowania konkursów na Facebooku z chęcią opowiem podczas indywidualnych konsultacji z social media.
Inną metodą na szybsze pozyskiwanie fanów jest zorganizowanie akcji wiralowej czy po prostu dobre wstrzelenie się z contentem lub tematyką posta w aktualne trendy. Na swoich szkoleniach i konsultacjach z social media pokazuję stworzone przeze mnie posty, które uzyskały 15 tysięcy lajków czy ponad pół miliona (tak pół miliona!) zasięgu. Każdy z takich postów oznaczał zwiększenie zasięgów oraz rozpoznawalności marki, a jednocześnie przekładał się na wzrost liczby polubień fanpage.

Czy spam pomaga w pozyskiwaniu fanów na Facebooku?

Dobre pytanie, prawda? Niektórzy decydują się na samodzielne spamowanie i pozyskiwanie „organiczne” nowych fanów na Facebooku. Można to robić na kilka sposobów, a takie działania wiele osób traktuje jako codzienność. Czy takie sposoby są wartościowe? Zaskoczę, pisząc, że część z nich TAK! Ale wszystko polega na odpowiednim dobraniu metody. Jakiej? To moja słodka tajemnica, ale mogę zdradzić, że na sto procent nie jest to korzystanie z facebookowych grup „Poproszę o lajka”. Choć… co ciekawe, takie grupy są również wykorzystywane przez moich klientów. Zdziwieni? Sposobów na zdobycie większej liczby fanów na Facebooku jest tyle ile starających się o ich zdobycie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *