fbpx

Czy w swojej pracy korzystacie z WordPress? Ten popularny edytor stron zawładnął internetem i w ostatnich latach stał się najpopularniejszym systemem do budowy i aktualizacji stron internetowych (szczególnie stron internetowych dla małych firm czy instytucji) a według niektórych danych, na Wordpresie „stoi” nawet 35% stron www, które możecie znaleźć w sieci. WordPress to chyba najlepsze narzędzie do zarządzania treścią na stronie www, ale aby to dobrze z niego korzystać i nie tylko samodzielnie zamieszczać treści na firmowej www, ale też podnosić jej widoczność w wynikach wyszukiwania Google, konieczna jest pewna wiedza. Na szczęście ode mnie dowiecie się, jak szybko opanować podstawowe funkcje WordPressa.

wordpress podstawy kurs

Czy obsługa WordPressa jest trudna?

Nie! WordPress to narzędzie, jak każde inne. Stworzone przez ekspertów dla ludzi. Dlatego obsługa WordPressa nie powinna sprawiać większych problemów, tym bardziej, jeśli etap samodzielnego uczenia się metodą prób i błędów zastąpimy konsultacjami z WordPress pod okiem osoby doświadczonej na tej platformie. Wystarczy około 4 do 5 godzin, by opanować podstawowe funkcje edytora WordPress pozwalające na samodzielne wprowadzenie zmian na stronie internetowej, edytowanie treści czy zamieszczanie artykułów lub wpisów blogowych. Dodatkowo dowiecie się, jak zamieszczać zdjęcia na stronie internetowej oraz, jak dodać do strony lub wpisu materiały wideo czy inne znajdujące się w sieci multimedia.

Kurs z WordPress

Pretekstem do stworzenia pomysłu na Kurs z WordPress były, jak to często bywa, pytania moich własnych klientów. Okazuje się, że wiele osób, z którymi pracuję, nie posiada wiedzy na temat zarządzania stronami internetowymi na poziomie podstawowym. Nie mówię tu o administrowaniu stroną internetową firmy czy dokonywaniu operacji, które najlepiej zrobią informatycy. Mówię o bieżącym zarządzaniu stroną na WordPress, które pozwala na uzyskanie swobody w korzystaniu z produktu, za który zapłaciło się niemałe pieniądze. Nauczenie się podstawowych funkcji popularnego WordPressa sprawia, że osoba, która przejdzie kurs z tego narzędzia, może właściwie uniezależnić się od informatyków i korzystać z ich czasu tylko w przypadkach o wiele bardziej skomplikowanych, jak przebudowa szablonu, migracje czy wykonywanie przywrócenia danych z backupu.

Jakie zagadnienia obejmuje Kurs WordPress?

Przygotowany przeze mnie podstawowy kurs z WordPressa obejmuje następujące zagadnienia (na każde z nich poświęcam 60 minut). Poniższe zagadnienia składają się na program kursu podstawowego z WordPressa:

Zapoznanie z systemem WordPress, nauka poruszania się po „kokpicie” WordPress, podstawowe funkcje, a szablon który obsługuje stronę www.
Dodawanie wpisów do WordPress, nauka dodawania i edycji wpisów, przygotowywanie nowych oraz edytowanie istniejących stron (uwaga: strona to co innego niż wpis!), kategoryzacja, tagowanie.
Multimedia w WordPress, skąd pozyskiwać legalne zdjęcia i filmy, jak wrzucać zdjęcia i multimedia, jak dobierać rozmiary, jak publikować kilka zdjęć koło siebie, jak wrzucać zdjęcia, żeby nie zmniejszać szybkości strony internetowej.
Jak pisać, żeby nas czytano czyli nauka poprawnego komponowania oraz konfigurowanie wpisów w WordPress w celu zwiększenia widoczności ich (i przy tym całej strony internetowej) dla wyników wyszukiwania Google.
Wtyczki WordPress, widgety, działania pozwalające na dodatkowe zabezpieczenie strony przygotowanej na WordPress przed atakami hakerskimi i innymi niebezpieczeństwami.

Czego dowiesz się na kursie WordPress?

Na kursie z WordPress dowiesz się wszystkiego, co jest niezbędne do samodzielnego prowadzenia strony zbudowanej na silniku WordPress. Po skończeniu kursu Twoje umiejętności pozwolą na swobodne zarządzanie swoją firmową lub instytucjonalną stroną internetową bez potrzeby ciągłej konsultacji z ekspertem. Dodatkowo dowiesz się, jak samodzielnie pozycjonować stronę internetową za pośrednictwem treści na nich zamieszczanych. Ponadto poznasz podstawy prawa autorskiego, dzięki czemu unikniesz problemów związanych z bezprawnym wykorzystaniem materiałów multimedialnych. To wszystko czeka na Ciebie na indywidualnym kursie WordPress dla początkujących. Skontaktuj się ze mną i zamów kurs dla siebie lub swojego pracownika!


Michał Kropiński

Dzień dobry, ja tutaj jestem kierownikiem :) Ten i pozostałe artykuły napisałem sam, na podstawie prawdziwych przypadków, z którymi spotkałem się w pracy z moimi klientami. Jeśli chcesz zdobyć więcej wiedzy na temat poruszony w artykule, chcesz umówić konsultację lub potrzebujesz pomocy - napisz do mnie

2 komentarze

Promocja i reklama biura podróży w internecie - Konsultacje social media · 27 czerwca 2022 o 16:48

[…] z wyjazdów oraz opinii. Blog zamieszczony na stronie internetowej (najlepiej opartej na silniku WordPress) to także chyba najlepsze narzędzie pozycjonujące. Pisząc na blogu unikalne artykuły […]

Wordpress ze wsparciem marketingowym - Konsultacje social media · 18 lipca 2022 o 18:36

[…] względu na dużą liczbę opcji jest bardzo trudny w obsłudze. Nasi klienci nie raz prosili nas o pomoc w obsłudze WordPressa. Od nauki wstawiania wpisów na blog, przez tworzenie nowych podstron czy dodawanie elementów do […]

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultacje Social Media - elastyczny marketing online EST. 2017